IL Home
A.net/IL
DyeStatIL.com
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
First to the Finish Invitational
September 9th 2023 8412 North Galena Road, Peoria, Illinois, 61615, United States
Report
Block
13 Followers
Home
Photos
Blog
News
Attendees
Videos
Records
Info/Results
Videos
Upload Video
RSS Feed
Folders
2013 - (1 videos)
2014 - (19 videos)
2016 - (19 videos)
2017 - (18 videos)
2018 - (18 videos)
2019 - (11 videos)
2021 - (16 videos)
2022 - (7 videos)
2023 - (12 videos)
Interviews
12
Glenbard West's Rory Cavan runs 14:24 to win 3A Boys Race - First to the Finish Invitational 2018
Sep 9th 2018, 10:25am
Downers Grove North's Jack Roberts 2nd in 3A Boys Race - First to the Finish Invitational 2018
Sep 9th 2018, 10:23am
Batavia's Katrina Schlenker runs 16:42 to win 3A Girls - First to the Finish Invitational 2018
Sep 9th 2018, 10:22am
Barrington's Molly Fitzpatrick 2nd in 3A Girls Race - First to the Finish Invitational 2018
Sep 9th 2018, 10:17am
Antioch's Charlie Smith wins the 2A Boys Race - First to the Finish Invitational 2018
Sep 9th 2018, 10:14am
Rockford Christian's Riley Wells 2nd in 2A Boys - First to the Finish Invitational 2018
Sep 9th 2018, 10:12am
«
1
»
Race Highlights
6
All
18
Featured
0
Search
Rockford Christian's Riley Wells 2nd in 2A Boys - First to the Finish Invitational 2018
Published by
First to the Finish Invitational
Sep 9th 2018, 10:12am
Comments
First To The Finish Invitational - Sep 8, 2018
Detweiller Park
Mens 3.00 Miles Varsity - AA
Bib#
Name
Yr
School
Time
Pace
Pts
1
Smith, Charlie
jr
Antioch
15:19.8
2
Wells, Riley
sr
Rockford Christi
15:21.5
3
Occhipinti, Daniel
jr
Kaneland
15:22.8
4
Farmer, Anthony
jr
Burlington (Cent
15:24.7
5
Grady, Collin
sr
Dixon
15:30.0
6
Jones, Ryan
jr
Marian Central C
15:32.7
7
McDonald, James
sr
Vernon Hills
15:34.6
8
Drengenberg, Brock
so
Dixon
15:41.0
9
Beutel, Max
jr
Belvidere (North
15:41.9
10
Ames, Austin
sr
Charleston
15:47.3
11
Kirby, Gavin
so
Richland County
15:51.4
12
Arellano-Zapata, Julio
sr
Woodstock
15:53.8
13
Gray, Jacob
sr
Metamora
15:58.0
14
Moreman, Michael
jr
Danville
15:59.1
15
Seagren, Christian
jr
Dixon
15:59.3
16
Nicholson, Braden
sr
Richland County
16:01.1
17
Lerohl, David
sr
Sycamore
16:01.9
18
Vandel, Keaton
so
East Peoria
16:02.6
19
Wielgos, Jacob
sr
Kaneland
16:03.9
20
Weizeorick, Dan
jr
Wheaton (St. Fra
16:04.4
21
Manolakes, Luke
jr
Centennial
16:05.3
22
Sikorski, Scott
sr
Nazareth Academy
16:06.9
23
Erwin, Jack
sr
Lakes Community
16:09.2
24
Brunner, Brent
sr
Rockford Christi
16:10.9
25
Lohse, Andrew
sr
Dixon
16:11.2
26
Oakley, Ricky
jr
Danville
16:11.4
27
Moorman, Isaiah
sr
Sterling
16:12.2
28
Deuschle, Andrew
sr
Lemont
16:12.6
29
Hile, Noah
sr
Danville
16:13.1
30
Wenberg, Owen
sr
Lakes Community
16:13.4
31
Lange, Sam
jr
Morton
16:13.5
32
Woodprince, Harry
fr
Chicago (Latin)
16:13.8
33
Trier, Aaron
jr
Sycamore
16:17.8
34
Martinez, Gio
jr
Burlington (Cent
16:18.2
35
Bleier, Drake
so
Troy (Triad)
16:19.6
36
Adams, Austin
jr
Kaneland
16:19.9
37
Borlin, Reese
sr
Washington
16:20.4
38
O'Laughlin, Ian
so
Metamora
16:21.1
39
Thomas, Stephen
so
Rockford Christi
16:24.1
40
Georges, Wilson
fr
Bartonville (Lim
16:24.4
41
Hernandez, Adonaliz
jr
Chicago (Solorio
16:24.9
42
Schleutermann, Aidan
so
Woodstock
16:25.2
43
Casis, Zander
jr
Belvidere (North
16:25.4
44
Walker, Ethan
jr
Kaneland
16:25.6
45
Hurd, Chris
sr
Washington
16:25.8
46
Lodwig, Aidan
sr
Kaneland
16:26.5
47
Davidson, Avery
sr
Washington
16:27.0
48
Gonzalez, Fernando
sr
Chicago (Mather)
16:27.7
49
Cruz, Diego
sr
Woodstock
16:28.6
50
Metz, Chris
jr
Freeport
16:28.8
51
Olaivar, Ben
jr
Centennial
16:29.3
52
Grafton, Cadyn
so
Dixon
16:31.2
53
Luna, Sam
sr
Midlothian (Brem
16:34.5
54
Hirsi, Yasir
fr
Chicago (Mather)
16:37.1
55
Herren, Matt
so
Rochester
16:37.2
56
Haffner, David
sr
Chicago (Latin)
16:37.5
57
Klebe, Max
jr
Mt. Zion
16:38.1
58
Lamantia, Peter
sr
Rockford (Boylan
16:38.6
59
Perry, Luke
so
Troy (Triad)
16:38.6
60
Miller, Kolby
jr
East Peoria
16:39.3
61
Fenton, Carson
sr
Mt. Zion
16:39.8
62
Overbeck, Cameron
sr
Vernon Hills
16:41.4
63
Farrell, Bailin
sr
Sycamore
16:41.6
64
Nosek, Seth
jr
Kaneland
16:41.7
65
Fiore, Nick
jr
Belvidere
16:41.7
66
Thomas, Caleb
sr
Richland County
16:42.0
67
Walsdorf, Peter
so
Marian Central C
16:42.7
68
Plumley, William
so
Geneseo
16:42.7
69
Gerke, Tyler
sr
Burlington (Cent
16:43.5
70
Walter, Ben
jr
Troy (Triad)
16:43.9
71
Migas, Rj
jr
Lakes Community
16:44.1
72
Neal, Ethan
jr
Kaneland
16:44.2
73
Hoh, Josh
jr
Charleston
16:44.6
74
Busher, Jefferson
so
Troy (Triad)
16:45.3
75
Esparza, Sebastian
sr
Plano
16:45.5
76
Hartmann, Jack
sr
Burlington (Cent
16:46.7
77
Spahn, Christopher
fr
Wheaton (St. Fra
16:47.7
78
Baker, Cade
sr
Mt. Zion
16:48.8
79
Cambier, Jack
so
Sycamore
16:49.2
80
Engel, Jack
so
Lakes Community
16:49.6
81
Soltermann, Christian
jr
Jacksonville
16:49.7
82
Burrows, Aaron
sr
Galesburg
16:49.9
83
Hansen, Jack
so
Woodstock
16:50.5
84
Kries, Adam
sr
Burlington (Cent
16:51.0
85
Tow, Dane
sr
Dunlap
16:51.0
86
Ahmari, Alex
so
Champaign (Centr
16:51.1
87
Rosen, Easton
so
Highland
16:51.2
88
O'neal, Finn
jr
Charleston
16:52.1
89
Springer, Andrew
jr
Metamora
16:52.2
90
Learned, Ben
sr
Washington
16:52.7
91
Beaver, D'Artagnon
so
Rockford Christi
16:52.8
92
Bankson, Augustus
jr
Grayslake (Centr
16:53.0
93
Vining, Myles
sr
Belvidere (North
16:53.5
94
Guerrettaz, Bryce
jr
Sycamore
16:53.9
95
Vallianatos, Niko
so
Lemont
16:53.9
96
Hardiman, Ryan
fr
Chicago (Latin)
16:54.6
97
Willis, Jarod
jr
Troy (Triad)
16:55.9
98
Franco, Filiberto
so
Chicago (Solorio
16:57.1
99
Rixner, Kaiden
so
Peoria (Richwood
16:57.1
100
Vicencio, Khris
sr
Elmwood Park
16:57.4
101
Sanchez, Carlos
sr
Elmwood Park
16:57.8
102
Jedynak, Oskar
so
Vernon Hills
16:58.2
103
Volkmar, Mike
sr
Antioch
16:59.0
104
Johnson, Justin
fr
Geneseo
16:59.8
105
Ocampo, Tyler
sr
Elmwood Park
17:00.8
106
Keen, David
sr
Riverside (R.-Br
17:00.9
107
Tranchitella, Zach
so
Washington
17:02.6
108
Kolodzeiej, Quin
so
Champaign (Centr
17:02.9
109
Walsh, Logan
sr
Belvidere (North
17:03.4
110
Roberts, Garret
sr
Washington
17:03.8
111
Gale, Austin
jr
Metamora
17:04.6
112
Hundley, Craig
jr
Grayslake (Centr
17:05.5
113
Varness, Max
jr
Dunlap
17:05.8
114
Diaz, Martin
so
Plano
17:06.6
115
Zaczek, Lucas
sr
Lemont
17:07.2
116
Bertman, Drew
sr
Jerseyville (Jer
17:07.3
117
Ruetten, Paul
jr
Sycamore
17:08.3
118
Granite, Cal
sr
Rockford Christi
17:08.6
119
Kim, Sean
sr
Vernon Hills
17:08.7
120
Geissler, Alex
fr
Centennial
17:09.5
121
Maya, Eduardo
sr
Chicago (Solorio
17:09.6
122
Peepo, Evan
sr
Vernon Hills
17:10.3
123
Berger, Barak
so
Richland County
17:11.1
124
Gramer, Donny
so
Sycamore
17:11.1
125
Vandewalle, Tony
jr
Rock Island
17:11.5
126
Rodriguez, Eric
sr
Belvidere (North
17:11.8
127
Ranft, Josh
sr
Riverside (R.-Br
17:11.9
128
Ward, Jackson
fr
Washington
17:12.5
129
Sato, Ty
sr
Grayslake (Centr
17:12.8
130
Capriola, Nicolas
sr
Rockford Christi
17:13.6
131
Pawell, Gavin
sr
Lemont
17:14.0
132
Bagwell, Caleb
so
Troy (Triad)
17:14.7
133
Pantoja, Rafael
jr
Streator (Twp.)
17:15.3
134
Smith, John
sr
Champaign (Centr
17:15.4
135
Horn, Kyle
so
Sycamore
17:15.7
136
Knauf, Talon
jr
Lakes Community
17:15.9
137
Fryer, Carter
jr
Rockford Christi
17:16.5
138
Dallal, Isaiah
so
Kaneland
17:17.0
139
Metzger, Lincoln
sr
Dunlap
17:17.1
140
Cazier, Christian
sr
Jerseyville (Jer
17:17.7
141
Julian, Brooks
fr
Richland County
17:17.9
142
Miller, James
jr
Jacksonville
17:17.9
143
Blakley, Noah
sr
Ottawa (Twp.)
17:18.0
144
Suresh, Sushil
so
Grayslake (Centr
17:18.5
145
Utsis, Alex
so
Vernon Hills
17:18.8
146
McKay, Lucas
sr
Sycamore
17:19.0
147
Vasquez, Ben
so
Galesburg
17:20.2
148
Stringer, Connor
so
Burlington
17:20.6
149
Johnson, Aidan
jr
Dixon
17:21.1
150
Martinez, Mikio
sr
Sterling
17:22.5
151
Coleman, Henry
so
Chicago (Latin)
17:22.7
152
Covone, Christopher
fr
Wheaton (St. Fra
17:22.8
153
Lovrich, Matt
jr
Midlothian (Brem
17:22.9
154
Templin, JT
sr
Dunlap
17:23.0
155
Day, Andrew
so
Rochester
17:23.4
156
Valadez, Elvis
sr
Woodstock
17:23.4
157
Golonka, Daniel
so
Belvidere
17:23.8
158
Dean, Gavin
so
Dunlap
17:25.1
159
Mashimango, Aminia
jr
Rock Island
17:25.2
160
Schmidt, Zac
fr
Burlington (Cent
17:25.8
161
Timmons, Tyler
sr
Morton
17:25.8
162
Johnson, Chase
jr
Vernon Hills
17:25.9
163
Gallardo, Byron
fr
Mt. Zion
17:26.1
164
Hartmann, Luke
jr
Champaign (Centr
17:26.2
165
Colter, Neo
jr
Geneseo
17:27.0
166
Blanco, Alejandro
so
Chicago (Solorio
17:27.1
167
Yentes, Chance
jr
Centennial
17:27.5
168
Eloubary, Mike
jr
Glenbard South
17:28.0
169
Frenster, Mark
sr
Galesburg
17:28.3
170
Koslofski, Kolby
fr
Mt. Zion
17:30.2
171
Lodwig, Aaron
so
Kaneland
17:30.3
172
Pace, Reagan
sr
Metamora
17:30.7
173
Morrison, Rafe
so
Geneseo
17:31.1
174
Cordoba, Santi
jr
Rochelle
17:31.8
175
Davidson, Caden
jr
Washington
17:32.3
176
Mercer, Robert
sr
Champaign (Centr
17:32.3
177
Garro, Donovan
so
Rock Island
17:33.1
178
Thelen, Nick
sr
Metamora
17:33.3
179
Hodory, Max
fr
Woodstock
17:33.4
180
Dudley, Ethan
fr
Troy (Triad)
17:33.5
181
Alt, Caleb
jr
East Peoria
17:33.8
182
Popovich, Brady
so
Kaneland
17:33.8
183
Jedlicka, Wesley
sr
Glenbard South
17:34.0
184
Leach, Cole
so
Bartonville (Lim
17:34.9
185
Martin, Seth
sr
Troy (Triad)
17:35.0
186
Blascyk, Elijah
so
Dunlap
17:35.5
187
Perry, Collin
sr
Mt. Zion
17:36.4
188
Woods, Ethan
fr
Glenbard South
17:36.9
189
Schumacher, Adam
sr
Jacksonville
17:37.0
190
Treakle, Kyle
sr
Champaign (Centr
17:37.9
191
Baronello, Lucas
fr
Antioch
17:38.4
192
Barb, Colton
so
Metamora
17:38.5
193
Moehrlin, Aaron
so
Marengo
17:38.9
194
Hopkins, Noah
fr
Dunlap
17:40.0
195
Emenecker, JT
jr
Rockford Christi
17:40.1
196
Nicke, Lucas
so
Geneseo
17:40.7
197
Hancock, Keaton
so
Richland County
17:40.9
198
Stack, Alex
sr
Champaign (Centr
17:41.0
199
Gee, Kevin
fr
Chicago (Mather)
17:42.9
200
Claude, Ben
sr
Rock Island
17:43.0
201
Schaad, Malakai
fr
Geneseo
17:43.2
202
Proteau, Paul
fr
Riverside (R.-Br
17:43.9
203
Dusek, Kole
so
Bartonville (Lim
17:45.0
204
Chaffin, Luke
so
Marengo
17:45.3
205
Cermak, Ben
jr
Galesburg
17:45.9
206
Staley, Elliot
jr
Rochester
17:46.4
207
Turner, Jake
so
Morton
17:46.6
208
Linck, Josh
jr
Antioch
17:46.9
209
Andersen, Logan
sr
Burlington (Cent
17:47.0
210
Shipp, Jared
jr
Galesburg
17:47.4
211
Martin, Tyson
so
Morton
17:47.5
212
Keefe, Liam
jr
Rockford (Boylan
17:48.0
213
Klobnak, Aaron
jr
Metamora
17:48.0
214
Lehman, AJ
sr
Grayslake (Centr
17:48.6
215
Nitz, Dillon
jr
Sterling
17:48.7
216
Oakley, Noah
jr
Charleston
17:48.7
217
Raymond, Conor
sr
Riverside (R.-Br
17:48.9
218
Burleson, Lukas
jr
Danville
17:49.2
219
Allen, Jonathan
sr
Belvidere
17:49.5
220
Allspach, Ryan
so
Glenbard South
17:49.6
221
Martinez, Cole
fr
Jerseyville (Jer
17:49.6
222
Janssen, Sam
jr
Sterling
17:49.8
223
Lendman, Caden
fr
Belvidere (North
17:50.6
224
Schommer, Ethan
sr
Lakes Community
17:50.6
225
Gomez, Luis
jr
Elmwood Park
17:50.9
226
Aguilar, Jorge
sr
Plano
17:51.5
227
Deuschle, Matt
so
Lemont
17:52.2
228
Rolla, Nathan
fr
Lakes Community
17:52.7
229
Jankiewicz, Dane
sr
Belvidere
17:52.9
230
Zobrist, Cade
fr
Morton
17:53.0
231
Cantone, Joe
sr
Lemont
17:53.4
232
Hartnett, Keegan
jr
Metamora
17:53.7
233
Peterson, John
sr
Galesburg
17:54.0
234
Rizzo, Andrew
sr
Geneseo
17:54.8
235
Hunter, Owin
so
Belvidere
17:55.0
236
Brown, Sam
so
Sterling
17:55.3
237
Nash, Chrishad
sr
Peoria (Richwood
17:56.3
238
Secor, Zach
so
Marengo
17:56.9
239
Kalebic, Tyler
jr
Glenbard South
17:56.9
240
Ryan, Danny
sr
Rochester
17:57.9
241
Domagalski, Charlie
sr
Burlington (Cent
17:58.2
242
Bruce, Javon
so
Sterling
17:58.3
243
Buchen, Alex
so
Galesburg
17:58.7
244
Sturhahn, Tristan
fr
Morton
18:00.1
245
Brown, Steve
jr
Belvidere (North
18:00.8
246
Miller, Kyle
so
Antioch
18:01.0
247
Taylor, Cameron
fr
Sterling
18:01.4
248
Gillespie, Aidan
so
Lakes Community
18:01.5
249
Lane, Owen
so
Antioch
18:02.1
250
Powell, Owen
sr
Richland County
18:02.5
251
Perry, Robert
fr
Burlington (Cent
18:04.9
252
Smith, Victor
fr
Champaign (Centr
18:05.5
253
Stone, Jacob
jr
Washington
18:05.5
254
Humpa, Sean
jr
Lakes Community
18:06.1
255
Webster, Bailey
fr
East Peoria
18:07.0
256
Portell, Brylee
jr
Highland
18:07.5
257
Peach, Ryan
fr
Troy (Triad)
18:07.7
258
Loy, Spencer
fr
Rochester
18:09.0
259
Snow, Atticus
so
Grayslake (Centr
18:09.1
260
Benford, Will
fr
Chicago (Latin)
18:09.4
261
Ticsay, Ben
jr
Antioch
18:10.7
262
Lopez, Angel
jr
Midlothian (Brem
18:11.3
263
Ramon, Chase
sr
Streator (Twp.)
18:11.5
264
Hagmann, Logan
so
Woodstock
18:11.5
265
Olaivar, Gabe
jr
Centennial
18:12.0
266
Rapps, Colby
jr
Geneseo
18:12.3
267
Johnson, Ryan
so
Antioch
18:12.4
268
Herbert, Carter
jr
Centennial
18:12.5
269
Menzies, Luke
jr
Antioch
18:12.8
270
Enland, Tom
so
Wheaton (St. Fra
18:13.2
271
Riggen, James
sr
Dunlap
18:13.3
272
Massman, Aiden
jr
Belvidere (North
18:14.0
273
Fraas, Ian
so
Jacksonville
18:14.5
274
Casper, Zach
so
Midlothian (Brem
18:15.9
275
Seraphin, Jacob
so
Champaign (Centr
18:16.5
276
Honkamp, Josh
sr
Rockford Christi
18:16.7
277
Horchem, Ashton
fr
Bartonville (Lim
18:17.4
278
Berkebile, Daniel
jr
Woodstock
18:17.4
279
Merker, Clayton
so
Wheaton (St. Fra
18:17.8
280
Zobrist, Luke
jr
Washington
18:17.9
281
Workheiser, Andrew
sr
Peoria (Richwood
18:18.4
282
Hardy, Michael
so
Dunlap
18:18.6
283
Haley, Steve
jr
Riverside (R.-Br
18:19.8
284
Cordova, Miguel
jr
Chicago (Solorio
18:20.8
285
Meirhaeghe, Austin
jr
Rock Island
18:20.9
286
Lenzen, Nick
fr
Belvidere (North
18:21.1
287
Archey, Charles
fr
Rochester
18:21.2
288
Pawlak, Nathan
sr
Lemont
18:21.5
289
Pierce, Bayley
fr
Freeport
18:21.6
290
Gray, Keith
fr
Troy (Triad)
18:23.2
291
Cross, Nathaniel
jr
Rochester
18:23.3
292
Tovar, Roman
sr
Grayslake (Centr
18:24.7
293
Brooks, Tyler
fr
Freeport
18:24.7
294
Sbarounis, Robert
sr
Marian Central C
18:25.8
295
Hogg, Syler
fr
Highland
18:28.2
296
Uphues, Connor
jr
Nazareth Academy
18:28.4
297
Neumann, Joshua
sr
Nazareth Academy
18:28.7
298
Karottu, Noah
so
Burlington (Cent
18:29.4
299
Galicia, Brandon
sr
Chicago (Solorio
18:29.8
300
Ramsey, Logan
sr
Metamora
18:30.0
301
Louis, Tucker
jr
Rochelle
18:32.0
302
Baurer, Kieran
fr
Bartonville (Lim
18:34.0
303
Lee-Zacheis, Julian
sr
Chicago (Latin)
18:34.2
304
Thomas, Adam
jr
Woodstock
18:34.6
305
Fetzner, Alex
sr
Woodstock
18:34.8
306
Rangel, Roberto
sr
Danville
18:36.0
307
Nash, Ryan
so
Galesburg
18:37.6
308
Reeley, Mason
fr
Charleston
18:38.0
309
Blank, Drew
fr
Richland County
18:38.8
310
Svobada, Edwin
jr
Glenbard South
18:39.2
311
Slaght, Tate
sr
Freeport
18:40.3
312
Grimm, Kelan
jr
Morton
18:41.2
313
Barnes, Ethan
sr
Danville
18:42.1
314
Guereca, Vincente
jr
Elmwood Park
18:42.5
315
Croxford, Ryan
sr
Jerseyville (Jer
18:42.7
316
Nava-Brown, Josh
jr
Elmwood Park
18:43.2
317
Barrow, Wes
jr
Jacksonville
18:43.5
318
Anchor, Brendan
so
Marengo
18:44.3
319
Staubus, Steven
sr
Nazareth Academy
18:44.3
320
Ellison, Henry
jr
Mt. Zion
18:45.1
321
Leal, Ruben
sr
Sterling
18:45.1
322
Travis, Chase
fr
Richland County
18:46.5
323
Oliveri, Sam
so
Rockford (Boylan
18:46.6
324
Aguirre, Nick
jr
Riverside (R.-Br
18:47.1
325
Jasien, Brian
jr
Midlothian (Brem
18:48.2
326
Dwyer, Ty
so
Lakes Community
18:49.2
327
Brust, Gage
sr
Rochester
18:49.8
328
Gomel, Kyle
sr
Rockford (Boylan
18:50.3
329
Pruitt, Noah
jr
Jacksonville
18:50.5
330
Kobbeman, Owen
jr
Highland
18:50.6
331
Dalpoas, Joe
jr
Lincoln
18:51.1
332
Scarfe, Jake
jr
Morton
18:51.7
333
Raigaga, Ajay
jr
Chicago (Latin)
18:52.1
334
Wyers, Jacob
jr
Rock Island
18:52.3
335
Mace, Blaise
fr
Rockford (Boylan
18:52.5
336
Pascente, Andrew
jr
Marian Central C
18:54.2
337
Larkey, Ben
so
Sterling
18:54.2
338
Sullivan, David
sr
Nazareth Academy
18:54.7
339
Nava, Jovani
so
Riverside (R.-Br
18:55.4
340
Chaidez, Cristian
sr
Chicago (Solorio
18:55.6
341
Chavez, Jesus
jr
Chicago (Solorio
18:55.8
342
Hofstrand, Nate
sr
Rochester
18:56.4
343
Bowman, Tre
jr
Streator (Twp.)
18:57.8
344
Collins, William
fr
Plano
18:58.7
345
Dean, Dalton
jr
Streator (Twp.)
18:59.5
346
Brown, Marquez
sr
Sterling
19:01.0
347
King, Sam
so
Wheaton (St. Fra
19:02.0
348
Yama, Joshua
sr
Chicago (Mather)
19:02.1
349
Bermudez, William
jr
Elmwood Park
19:02.7
350
Sosnowski, Ryan
sr
East Peoria
19:03.7
351
Welch, Nolan
fr
Jacksonville
19:03.9
352
Anderson, Noah
jr
Belvidere (North
19:04.2
353
Archer, William
jr
Rockford (Boylan
19:04.6
354
Kraus, Wally
jr
Mt. Zion
19:05.1
355
Pierce, Jayden
fr
Freeport
19:06.3
356
Dunbar, Evan
sr
Riverside (R.-Br
19:06.4
357
Karim, Taseem
jr
Peoria (Richwood
19:06.7
358
Luebbers, Andrew
fr
Dunlap
19:07.2
359
Grizzle, Mitchell
sr
Rock Island
19:07.6
360
Monroe, Edwin
so
Bartonville (Lim
19:08.0
361
Eddy, Shawn
fr
Canton
19:09.7
362
Lawson, Brennen
fr
Canton
19:10.2
363
Pelayo, Daniel
sr
Nazareth Academy
19:10.5
364
Aguilar, Juan
jr
Plano
19:10.8
365
Link, Brett
jr
Canton
19:12.9
366
Lassandro, Elias
fr
Freeport
19:13.3
367
Kelly, Robert
sr
Chicago (Latin)
19:15.6
368
Grunder, Adam
so
Lincoln
19:16.2
369
Maurer, Nick
so
Centennial
19:18.5
370
Wilber, Max
fr
Rochester
19:19.4
371
Carroll, Nathan
sr
Geneseo
19:20.2
372
Jaimes, Jesse
fr
Chicago (Mather)
19:21.4
373
Andrzejewski, Michael
sr
Wheaton (St. Fra
19:22.3
374
Lukas, Colin
fr
Nazareth Academy
19:23.5
375
Baker, Bryce
so
Bartonville (Lim
19:23.9
376
Augustin, Ethan
jr
Highland
19:28.0
377
Guardado, Jeff
jr
Jerseyville (Jer
19:28.7
378
Jacquat, Quinn
jr
Riverside (R.-Br
19:30.8
379
Dry, Avery
fr
Canton
19:30.9
380
Hayes, Braden
sr
Burlington
19:31.1
381
Hicks, Trevor
sr
Wheaton (St. Fra
19:32.3
382
Krueger, Thomas
fr
Morton
19:32.4
383
Neises, Will
so
Burlington
19:32.6
384
Bardales, Alex
jr
Chicago (Mather)
19:34.2
385
Winslow, Josh
jr
Wheaton (St. Fra
19:34.5
386
Weisenberg, Andrew
fr
Freeport
19:34.7
387
Rizzo, Peter
sr
Geneseo
19:35.2
388
Atadero, Chris
fr
Marian Central C
19:35.2
389
Oliva, Erick
sr
Midlothian (Brem
19:36.4
390
Hansen, Jacksen
so
Rock Island
19:37.9
391
Saucedo-Serra, Dominic
so
Rock Island
19:38.8
392
Whitaker, Isaac
jr
Jacksonville
19:40.7
393
Rios, Saul
so
Chicago (Solorio
19:41.3
394
Barranco, Osvaldo
so
Chicago (Solorio
19:42.6
395
Lesher, Brant
so
Marengo
19:46.2
396
Berry, Jacob
jr
Peoria
19:47.2
397
King, Trenton
fr
Charleston
19:47.6
398
Serna, Marcos
sr
Ottawa (Twp.)
19:48.1
399
Moser, Josiah
fr
Charleston
19:48.3
400
Avila, Fabian
sr
Midlothian (Brem
19:49.4
401
Junaidi, Thaniat
sr
Chicago (Mather)
19:49.4
402
Castenda, Jacob
fr
Nazareth Academy
19:50.2
403
Coudray, Bukuru
jr
Rock Island
19:50.6
404
Mack, Jacob
jr
Glenbard South
19:51.6
405
Richardson, Elyjah
jr
Midlothian (Brem
19:52.4
406
Watson, Eric
so
Riverside (R.-Br
19:52.9
407
Ellis, Mykell
so
Peoria (Richwood
19:55.0
408
Stehl, Nick
sr
Ottawa (Twp.)
19:55.2
409
Higgins, Jacob
jr
East Peoria
19:57.8
410
Doty, Nick
sr
Peoria (Richwood
19:58.3
411
Pawelczyk, Joey
so
Streator (Twp.)
19:58.7
412
Wallace, Charles
sr
Canton
19:59.6
413
Vanwinkle, Donnie
sr
East Peoria
20:00.2
414
Joliff, Christian
jr
Peoria (Richwood
20:00.3
415
Mesarchik, Coltin
jr
Streator (Twp.)
20:02.3
416
Guerrero, Kevin
so
Midlothian (Brem
20:03.0
417
Barban, Bryan
so
Midlothian (Brem
20:03.6
418
Ostrander, Alex
sr
Peoria (Richwood
20:07.2
419
Herrera, Hector
jr
Glenbard South
20:07.5
420
Chapman, Ethan
so
Ottawa (Twp.)
20:10.1
421
Perry, Nolan
sr
Ottawa (Twp.)
20:12.4
422
Jameson, Taden
jr
Burlington
20:14.8
423
Atwood, Sam
sr
Ottawa (Twp.)
20:15.2
424
Yoder, Joe
jr
Morton
20:16.4
425
Puga, Juan
so
Plano
20:18.1
426
McGurk, James
jr
Streator (Twp.)
20:18.1
427
Wood, Mason
jr
Canton
20:20.2
428
Pace, Cameron
fr
Highland
20:21.3
429
Nunez, Roy
so
Nazareth Academy
20:22.6
430
Suarez, Jack
so
Marian Central C
20:24.2
431
Frieders, Ace
jr
Plano
20:26.0
432
Fletcher, Isaiah
sr
Peoria
20:27.0
433
Vargas, Jerahmeel
fr
Chicago (Mather)
20:27.2
434
Cope, Will
jr
Charleston
20:28.4
435
Mason, Sam
so
Canton
20:29.1
436
Bruchhauser, Ben
jr
Highland
20:29.4
437
Werner, Tyler
jr
Highland
20:29.9
438
Creek, Paul
jr
Burlington
20:30.3
439
jOHNSON, ZACH
jr
Burlington
20:30.5
440
Seldal, Aiden
so
Rochelle
20:32.3
441
Arriaga, Xavier
sr
Rochelle
20:32.5
442
Nelson, Isaac
jr
East Peoria
20:38.0
443
Dean, Xavier
jr
Streator (Twp.)
20:41.5
444
Daca, Ryan
so
Glenbard South
20:43.0
445
Johnson, Oliver
sr
Jerseyville (Jer
20:45.9
446
Zuniga, Sebastian
so
Belvidere
20:47.4
447
Escobar, Diego
jr
Rochelle
20:51.1
448
Nagle, Keegan
jr
Ottawa (Twp.)
20:53.7
449
Guerrero, Efren
jr
Nazareth Academy
20:54.9
450
Velazquez, Brian
fr
Burlington
20:56.7
451
Brooks, Jordan
fr
Freeport
20:57.0
452
Hirsi, Anas
jr
Chicago (Mather)
20:58.0
453
Agustine, Nick
fr
Burlington
21:01.2
454
Carney, Anthony
fr
Marian Central C
21:05.9
455
Gee, Nathaniel
sr
Chicago (Mather)
21:20.7
456
Moland, Matthew
fr
Peoria
21:25.9
457
Darrow, Ethan
so
Streator (Twp.)
21:29.1
458
Chaudhari, Ansh
fr
Plano
21:29.6
459
Berryhill, Enrique
jr
Streator (Twp.)
21:36.8
460
Stauffer, Ian
fr
Lincoln
21:37.5
461
Hardt, Alex
jr
Marian Central C
21:42.8
462
Woolard, Mason
sr
Lincoln
21:47.1
463
Kaurin, Sam
fr
Charleston
21:52.3
464
Nordmeyer, Ivan
sr
Marengo
21:55.6
465
Anderson, Jude
so
Peoria
22:14.4
466
Orlikowski, Max
fr
Rochelle
22:17.9
467
Miller, Damarian
fr
Chicago (Latin)
22:40.3
468
Herkelman, Andrew
sr
Peoria (Richwood
22:40.6
469
Slabaugh, Preston
so
Ottawa (Twp.)
22:42.2
470
Gerber, Forrest
fr
Rochelle
22:44.0
471
Johnson, Ronald
jr
Plano
22:44.8
472
Glick, Cameron
sr
Lincoln
22:45.6
473
Davis, Colton
sr
Lincoln
23:21.3
474
Rickord, Peyton
sr
Lincoln
23:31.5
475
East, Austin
fr
Plano
24:46.6
476
Allen, Ben
fr
Burlington
25:44.5
477
Woo, Jesse
fr
Peoria
25:56.6
« Videos attached to Meet: »
1A Boys Race Highlights - First to the Finish Invitational 2018
1A Girls Race Highlights - First to the Finish Invitational 2018
2A Boys Race Highlights - First to the Finish Invitational 2018
2A Girls Race Highlights - First to the Finish Invitational 2018
3A Boys Race Highlights - First to the Finish Invitational 2018
3A Girls Race Highlights - First to the Finish Invitational 2018
Antioch's Charlie Smith wins the 2A Boys Race - First to the
Barrington's Molly Fitzpatrick 2nd in 3A Girls Race - First
Batavia's Katrina Schlenker runs 16:42 to win 3A Girls - Fir
Christopher Collet wins the 1A Boys Race - First to the Finish In
Downers Grove North's Jack Roberts 2nd in 3A Boys Race - Fir
Emma Argo wins 1A Girls Race - First to the Finish Invitational 2
Glenbard West's Rory Cavan runs 14:24 to win 3A Boys Race -
Kaneland's Daniel Occhipinti 3rd 2A Boys Race - First to the
Lakes Community's Brooke Stromsland wins 2A Girls Race - Fir
Latin School's Ava Parekh 2nd, Marianne Mihas 4th in 2A Girl
Lydia Roller 2nd in 1A Girls Race - First to the Finish Invitatio
Rockford Christian's Riley Wells 2nd in 2A Boys - First to t
Click here
for full results.
Hashtags
#first-to-the-finish-invitational
#peoria-woodruff-invitational
More videos
Antioch's Charlie Smith wins the 2A Boys Race - First to the Finish Invitational 2018
Kaneland's Daniel Occhipinti 3rd 2A Boys Race - First to the Finish Invitational 2018
0 shares:
First to the Finish Invitational
,
Brooklyn Bridge Academy Track & Field and Cross Country - Brooklyn, New York
,
ILXCTF - Mike Newman
,
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for First to the Finish Invitational
Year
Results
Videos
News
Photos
Blogs
2023
12
3
508
2022
7
4
2021
16
4
314
2019
1
11
4
2018
1
18
4
383
2017
1
18
4
474
2016
1
19
3
156
2015
1
3
2014
1
19
3
2013
1
1
3
2012
1
1
1
2011
1
1
2010
1
1
2009
1
1
Show 11 more
Hashtags
#first-to-the-finish-invitational
#peoria-woodruff-invitational
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!